די ג'יי לחתונה

בחירת די ג'יי לחתונה שלכם

ארגון חתונה הוא כאב ראש לא קטן. סביר להניח שיש לכם הרבה דברים על הראש כמו הזמנת האורחים, הזמנת מקום, בחירת התפאורה והקונספט לאירוע, ארגון מהלך האירוע, הזמנת קייטרינג וכמובן לדאוג למוסיקה טובה. על המוסיקה בחתונה שלכם יהיה אמון הדי ג'יי שתזמינו וכדאי יהיה להיפגש אתו לפני החתונה ולאפיין אתו ביחד את סוג השירים שאתם רוצים להשמיע בחתונה שלכם, שיתאימו לקהל היעד, אם אתם צריכים משהו נוסף מהדי ג'יי כמו קריינות והובלת האירוע זה הזמן לעדכן. בסופו של דבר המוסיקה היא חלק מרכזי באירוע שלכם ואתם לא רוצים להקל ראש בבחירת התקליטן לחתונה.

המוסיקה בהתאמה למהלך האירוע:

על המוסיקה להתאים לאורחים שלכם וכמובן גם למהלך האירוע. המוסיקה מניע את האנשים בכיסא שלהם ועושה להם חשק לקום לרחבת הריקודים ולרקוד, היא תכניס את האנשים לאווירה הרומנטית בעת הסלואו הרומנטי של הזוג המתחתן וכמובן שיש גם את שיר החופה/הכניסה לחופה של הזוג שילווה אותם כשהם הולכים על השטיח בדרך לחופה. סוג המוסיקה שתשמיעו ישלב גם מוסיקה עדתית בדרך כלל אם יש קהל רעב מעדה מסוימת אולם במידה ומדובר בקהל מעורב ללא העדפה לשילוב מוסיקה מסוג ספציפי בדרך כלל יהיה טוב לשלב מוסיקה מזרחית ופופ לצד שירי חתונה רומנטיים ושקטים בזמן קבלת הפנים, האוכל וסוף האירוע. יש גם אינספור שירים המתאימים לחתונות כך שאלה יתאימו בדיוק לסוג האירוע.

איך תבחרו את הדי ג'יי לחתונה שלכם?

  • המלצות – ראשית כדאי יהיה להקשיב להמלצות. אם יש לכם המלצות מחברים או המלצות אותנטיות שאתם יכולים לקרוא באינטרנט או ברשתות החברתיות זה יכול להיות שווה לא מעט. תקליטן מומלץ הוא בדרך כלל תקליטן טוב.
  • ניסיון – לניסיון אין מחיר באף תחום או מקצוע גם לא בתחום זה. הניסיון מתבטא בהבנת הלקוח, מקצועיות והגעה בזמן לאירוע, ביצוע הכנות מקדימות, התחשבות במוסיקה אותה מבקש הלקוח לשלב ועוד.
  • מחיר – המחיר תמיד משחק תפקיד כיוון שיש הרבה הוצאות. מצד שני אתם לא רוצים את התקליטן הזול ביותר כיוון שזה פתח לבעיות וחוסר מחויבות ו/או ניסיון. בנוסף כדאי לבדוק אם המחיר כולל כבר את התשלום לאקו"ם עבור השמעת השירים באירוע.
  • תיק עבודות – ניתן להתרשם מעבודתו של די ג'יי לחתונה ב2 דרכים: להגיע פיזית לאירוע שהוא מתקלט בו או לצפות בהקלטות ווידיאו שצולמו מתוך האירוע לתיק העבודות.
  • רושם וכימיה – מהפגישה הראשונית עם התקליטן כבר תוכלו לדעת האם הוא סבלני, קשוב, אכפתי, מקצועי והאם נוח ונעים לכם לעבוד אתו.
  • זמינות – האם הוא יהיה זמין בתאריך שקבעתם?
  • אחריות – מה קורה במידה והוא לא יכול להגיע מסיבה כלשהי?
  • גמישות – לכמה זמן הוא נשאר באירוע? מה קורה במידה וצריך להישאר עוד שעה-שעתיים אל תוך השעות הקטנות של הלילה?

 

די ג'יי לחתונה

פגישת ההכנה עם התקליטן:

בפגישת ההכנה עם התקליטן לא רק חשוב להתרשם מהתקליטן ונוחות העבודה עמו אלא לאפיין גם את השירותים שאתם צריכים באירוע, האם הוא יכול לדאוג למיקסים ושילוב של שירים מהעדה והסגנון שאתם צריכים? וכו'.

די ג'יי לחתונה – כמה זה עולה לנו?

בסיום הפגישה הראשונה עם הדי ג'יי הוא יוכל לתת לכם הצעת מחיר מסודרת ומדויקת יותר. העלות תהיה בין 2500 ל-8000 ₪ בממוצע אם כי יש תקליטנים שלוקחים יותר ויש גם פחות. גם טווח המחירים הוא די גדול כיוון שזה עשוי להשתנות בהתאם לצרכים שלכם, מרחק מהאירוע, כמות שעות, גמישות, אחראיות, תשלום לאקו"ם, היקף השירותים שהזמנתם במקביל (אם מדובר בתקליטן נפרד מהאולם למשל) ובתקליטן עצמו ובאיך שהוא מעריך את זמן העבודה שלו.