תקליטן לחינה

בוחרים תקליטן לחינה

חתונה, אותו אירוע משמח מלווה פעמים רבות בטקסים שונים ונלווים כמו למשל טקס החינה אשר לרוב מתקיים בקרב עדות המזרח אך במהלך השנים האחרונות אומץ באהבה על ידי עדות אחרות. זהו טקס המתקיים לפני החתונה ומסמל למעשה את האירוסין של הזוג, זהו אירוע שמח מאוד הכולל אוכל מיוחד, טקסים שונים ומיוחדים, לבוש מפואר אשר מלווה גם במוסיקה ייחודית.

תקליטן לחינה

ההבדל בין תקליטן לחתונה לתקליטן לאירוע חינה

אירוע החינה הינו אירוע שמח וחגיגי בו בני הזוג משנים את הסטטוס שלהם מרווקים למאורסים. זהו אירוע מורכב וייחודי הכולל בתוכו מכלול של פעילויות החל מטקס החינה עצמו, לבוש מפואר וססגוני, ארוחה, ריקודים ועוד. תקליטן בחתונה אחראי בעיקר על המוסיקה בקבלת הפנים, שיר הכניסה לחופה והשיר בסיום החופה והמוסיקה לריקודים בעוד שתקליטן באירוע חינה הוא למעשה מנחה האירוע. למוסיקה המלווה את אירוע החינה יש חשיבות רבה מכיוון שהיא לא כוללת רק מוסיקת ריקודים, אלא מדובר באירוע שלם שלמעשה התקליטן מלווה את הטקס והוא למעשה המנחה של כל הערב ולכן יש לבחירה של התקליטן חשיבות רבה.

מה חשוב בבחירת תקליטן לאירוע חינה?

משום שתפקידו של התקליטן כולל הנחיה של הערב ומשום שטקס החינה הינו מורכב וכולל בתוכו הרבה שיתוף פעולה של הקהל, המוסיקה הינה מוסיקה מסורתית ולא סתם "מוסיקה לריקודים" יש חשיבות שהתקליטן אשר מלווה את הטקס יהיה מעורה במנהגים השונים ויהיה בעל ניסיון בסוג כזה של אירוע וזאת כדי שהטקס יהיה מיוחד, זורם, מרשים ובלתי נשכח. חשוב לזכור שחלק מהאורחים המשתתפים ולעיתים גם החתן והכלה אינם מעורים לגמרי בדרך בה מתנהל האירוע ולכן יש חשיבות להנחיה של התקליטן בכל שלב ושלב של האירוע. חשוב שהתקליטן יהיה בעל תושייה ויכולת להתאים את עצמו לקצב של הקהל אך לשמור על המנהגים והקווים המנחים הכלליים של הטקס כפי שסוכם מראש עם החתן והכלה. חשוב שהתקליטן יהיה בעל מגוון נרחב של סגנונות מוסיקליים כדי שתהיה מוסיקה מגוונת במהלך האירוע ולא תהיה הצמדות לסגנון אחד או לשיר אחד בלבד.